Moda, nowości, inspiracje – blog

Interesujące ubrania – czytaj nowości ze świata mody na blogu Fajne-Ubrania.pl. Zawsze aktualne trendy!

Materiały partnera

Reportaż ślubny – co go wyróżnia od tradycyjnej formy wykonywania zdjęć?

Każda osoba, która planuje swój ślub i wesele chce, by wszystko poszło jak najlepiej. Właśnie dlatego przygotowania rozpoczyna znacznie szybciej, nawet kilkanaście miesięcy przed tym ważnym dniem. Jednym z tematów, które musi stosunkowo szybko omówić jest forma upamiętnienia tego wydarzenia.

Reportaż ślubny – czyli?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rozmawiając z fotografem ślubnym można wybrać formę zdjęć oraz filmów. Nie wszystkie muszą wyglądać tak samo! Dostępne są różne formy i techniki wykonywania tych niezwykłych pamiątek, do których z sentymentem wraca się po latach. Jedną z nich jest reportaż ślubny, który często mylnie pojmowany jest jako tradycyjnie wykonywane zdjęcia. Główną różnicą między nim a tym co zazwyczaj ogląda się w albumach ślubny jest fakt, że zdjęcia w zdecydowanej większości nie są pozowane. Fotograf nie prosi o ustawianie się do zdjęć, przyjmowanie konkretnej pozy i zastyganie w uśmiechu. Tutaj liczą się prawdziwe, szczere emocje, które pojawiają się podczas całej ceremonii. Nie chodzi w reportażu także wyłącznie o parę młodą. Na zdjęciach ma być widoczne to co dzieje się na każdym, nie tylko pierwszym planie.

Reportaż ślubny – ustal szczegóły

Zdjęcia pozowane nie zawsze są złe i trzeba o tym pamiętać. Można na nich między innymi upamiętnić wszystkich gości zebranych na przykład przed salą weselną. Są one wówczas świetną pamiątką dla wszystkich. Właśnie dlatego fotograf np. z https://studioelement.pl/oferta/ nie powie stanowczego „Nie” na taką propozycję. Wie on doskonale, że są sytuacje, kiedy tylko poproszenie wszystkich do wspólnego zdjęcia i dobre ich ustawienie będzie gwarancją udanej fotografii. Jednak znaczącą przewagę w reportażu ślubnym będą jednak miały zdjęcia w pewnym sensie improwizowane. Rozmawiając z fotografem należy pamiętać, by ustalić wszystkie szczegóły. Lepiej już na samym początku powiedzieć czego dokładnie się oczekuje, niż później być niezadowolonym z efektów jego pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *